علت سقوط نکردن تاورکرین

وقتی شما به بلندی تاورکرین نگاه می کنید، همه چیز خطرناک و نامتعادل به نظر میرسد، بخصوص اینکه هیچ کابلی از آنها پشتیبانی نمی کند. نخستین عنصر پایداری در تاورکرین پایه بتنی است است که شرکت ساختمانی چندین هفته قبل از رسیدن تاورکرین می ریزد.
این پایه معمولا ابعادی به اندازه 10 × 10 × 1.3 متر و وزنی معادل 182 تن دارد. پایه تاورکرین بوسیله در عمق زیادی از این پایه پیچ داده می شود تا وزن و گشتاور بار را تحمل نماید. عمق پیچ لنگر بزرگ جاسازی شده در عمق لایه ی بتنی از پایه ی تاور کرین پشتیبانی می کند. دکل از این فنداسیون محکم بالا می رود. دکل بزرگ ، ساختاری شبکه ای اساسا 3.2 متری و چهار گوش است. اعضای مثلثی عرضی ساختار به دکل نیرو میدهد تا به بالا برگردد. پس پیچ شدن تاورکرین ها ضروری است و برای نگه داشتن تعادلشان به زمین لنگر شده اند.

تاور کرین ها چگونه رشد می کنند؟

قطعات مختلف تاورکرین بوسیله حدود 10 کامیون به محل مورد استفاده حمل می شود. در ابتدا بوسیله یک تاورکرین متحرک دکل 12 متری که از دو قسمت برج و چرخدنده متحرک تشکیل شده بر روی پایه بتنی قرار داده می شود. سپس بازوی تاورکرین و ماشین آلات در قسمت مربوطه مونتاژ میشود. بعد از آن تاورکرین متحرک، قسمت ها و اعضای افقی را در قسمت های از پیش تهیه شده قرار می دهد. و در انتها وزنه تعادلی تاورکرین نصب می شود.

برای افزایش تا ماکزیمم اتفاع، تاورکرین خودش را در زمانی محدود از قسمت دکل بالا می برد! کارکنان، تاپ کلایمر یا کلایمرینگ فریم (بالا برنده ) را بین واحد چرخشی و بلندترین قسمت دکل قرار می دهند. راه اندازی این چنین است:

برای رسیدن به حداکثر ارتفاع از یک قاب صعودکننده یا در اصلاح تلسکوپی که بین واحد چرخان و بازوی تاورکرین (تیر) قرار می گیرد، استفاده می شود. برای حفظ تعادل یک وزنه در قسمت دهانه بال کوتاه تاورکرین قرار داده میشود. واحد چرخان از بالای تیر تاورکرین جدا می شود و پیستون هیدرولیکی بزرگی واحد چرخان را به اندازه 6 متر بالاتر می برد . سپس 6 متر دیگر در بالای شکافی که بوسیله قاب صعودکننده ایجاد شده است، به ارتفاع تاورکرین افزوده می شود.

زمانی که کار ساخت ساختمان تمام  شد، زمان آن است که تاور کرین پایین بیاید. برنامه باز کردن تاور کرین سوار شده پیاده سازی خود دکل است و بعد از آن جرثقیل سیار تکیه گاه را پیاده می کند.

در عکس زیر قسمتی از کاتالوگ یک تاورکرین را مشاهده می فرمایید. متناسب با دور شدن از کابین کنترل، باری که تاورکرین می تواند انتقال دهد کمتر می شود.


مقالات مشابه:

 

تاور کرین چیست و چگونه کار می کند؟

قطعات و اجزای اصلی تاور کرین ها