ارزان ترین و سریعترین جرثقیل و بالابر توربین های باد

توربین های باد همیشه بزرگتر، سنگین تر و بلندتر می شوند. از یک طرف، این پیشرفت میشود انرژی بیشتری را با توربین های بادی کمتری ایجاد کنیم و از سوی دیگر، این نیز بدان معنی است که قیمت بنای قدیم مانند اینها دائما در حال افزایش است. جرثقیل هایی که توانایی ساخت و نصب توربین های بادی بلند دارند بسیار کمیاب و گران هستند. آنها همچنین فضای بسیار زیادی را در محل ساخت و ساز می گیرند یا نیاز به پوشش گیاهی دارند و یا انتقال آنها به آن مناطق بسیار سخت و یا امکان پذیر نیست.  Crane Lagerwey  نام این جرثقیل است که این شرکت این جرثقیل را در سه تریلر منظم حمل می کند و آن را در عرض یک و نیم روز نصب می کند. جرثقیل فقط نیاز به یک پایه کوچک دارد. در نتیجه، هزینه های مربوط به استفاده از این جرثقیل بسیار پایین تر از جرثقیل های سنتی است که همین جرثقیل نیز می تواند برای تعمیر و نگهداری مورد استفاده قرار گیرد و هزینه های بسیار بالای تعمیرات نیز کاهش خواهد یافت.

 

 

مزایای این جرثقیل برای پارک های بادی کوچکتر برای تولید برق

در این حالت هزینه های نصب توربین های باد افزایش می یابد به این خاطر که برای نصب توربین های بادی با استفاده از جرثقیل های معمولی و سنگین نیاز به فضای زیادی میباشد و هزینه های زیادی را به این پروژه تحمیل میکند که عملا امکان پذیر شدن این پروژه ها به چالش کشیده میشود. به طور مثال برای یک جرثقیل معمولی بزرگ و سنگین، یک منطقه طولانی و مستطیلی (حدود 200 متر طول و عرض چند متر و حدود 3000 متر مربع) مورد نیاز است در صورتی که برای جرثقیل Langerwey Crane نیاز به 350 متر مربع زمین نیاز میباشد.

توربین های بادی در مکان های بیشتر ممکن است

جرثقیل Lagerwey باعث ایجاد سایت های بیشتری برای ساخت توربین های بادی می شود. در حال حاضر مکان هایی که قادر به تحمل وزن سنگین ماشین آلات و جرثقیل های نصب توربین های باد نباشندامکان پذیر نخواهند بود و حتی باید مسیرها و جاده های دسترسی به این مکان ها نیز باید قادر به تحمل وزن سنگین ماشین آلات باشد.  این در حالیست که جرثقیل Lagerwey تنها با سه تریلر معمولی حمل می شود و خود جرثقیل نیز نسبتا سبک است که به راحتی هر زمینی قار به تحمل آن خواهد بود. در نتیجه مکانها و پارکهایی که مشکل دسترسی دارند و یا در حال حاظر برای نصب و راه اندازی توربین های بادی نامناسب شناخته شده بودند و با روش قدیمی امکان پذیر نبودند با این روش به راحتی قابل نصب و ساخت و راه اندازی میباشند و این به این معنی است که پروژه های توربین بادی بیشتری در مکان های جدید امکان پذیر است.
 

منابع: https://www.lagerwey.com/blog/2016/06/15/lagerwey-designs-the-worlds-first-climbing-crane/مقالات مرتبط:

 

مزایای استفاده از جرثقیل متحرک به جای تاور کرین

 

قطعات و اجزای اصلی تاور کرین ها

 

جرثقیل چیست؟

 

انواع جرثقیل ها


تاور کرین چیست و چگونه کار می کند؟