اگر شما یک پروژه دارید و نمی دانید که از جرثقیل متحرک یا تاور کرین در انجام آن استفاده کنید، باید بدانید که مزایای بسیاری برای استفاده از یک جرثقیل متحرک به جای یک تاور کرین وجود دارد. از آنجا که تاور کرین باید در جای مخصوصی نصب شود، محدودیت هایی را به وجود می آورد. قبل از اینکه یک جرثقیل یا تاورکرین را انتخاب کنید، مطمئن شوید که تمام مزایای مربوط به جرثقیل های متحرک را می دانید.

جرثقیل های متحرک انواع مختلفی دارند. یک جرثقیل متحرک ممکن است یک ماشین نسبتا ساده باشد که دارای بوم تلسکوپی متصل به پلت فرم آن است. از سوی دیگر، یک جرثقیل بزرگ با اندازه کامل، ممکن است تجهیزات متعددی داشته باشد که می تواند برای انجام وظایف مختلف به کار گرفته شوند. برخی مزایای جرثقیل های متحرک را در زیر مطالعه بفرمایید:

1. انعطاف پذیری

بزرگترین مزیت یک جرثقیل متحرک انعطاف پذیری آن و البته تحرک آن است به طور خاص در شرایط شهری، جایی که موانع متعدد وجود دارد، یک جرثقیل متحرک به طور منحصر به فرد برای انجام کار مناسب است. یک جرثقیل متحرک قادر به دسترسی به مسیر های تنگ و باریک و محل هایی است که دارای مقدار محدودی از فضای ورودی هستند. در بسیاری از موارد، جرثقیل ثابت به سادگی نمی تواند برای بسیاری از انواع مکان ها به طور عملی تنظیم شود. در این گونه موارد، جرثقیل متحرک راه حل ایده آل است

.

2. زمان راه اندازی سریع

یکی دیگر از مزایای استفاده از جرثقیل متحرک در محل ساخت و ساز، این است که می توان آن را برای این کار به آسانی تنظیم کرد. تاور کرین و جرثقیل های ثابت نیاز به زمان بیشتری برای راه اندازی دارند. از آنجا که تنظیم جرثقیل متحرک بسیار سریع است، زمان برای تکمیل کار مورد نیاز نیز کوتاه می شود. . این مورد خیلی ضروری است زیرا در محل ساخت و ساز، زمان ارزش پول را داراست. یک جرثقیل آماده کمک می کند تا پروژه ساخت و ساز سریع تر و در زمان کمتری انجام شود و کارگران کمتر منتظر بماند تا وظایف مربوطه به پایان برسد.

3. صرفه جویی در فضا

یک جرثقیل متحرک نیازی به فضای زیادی برای انجام کار ندارد. برای شرایطی که انعطاف پذیری محدود وجود دارد، یک جرثقیل متحرک معمولا تنها گزینه است، با استفاده از فضای کار محدود خود، یک جرثقیل متحرک می تواند کار مشابهی را انجام دهد که یک جرثقیل ثابت میتواند انجام دهد و بهعلاوه نیاز به فضای کمتری برای انجام کار دارد.

4. قوی

حتی اگر یک جرثقیل متحرک بطور قابل توجهی کوچکتر از یک تاورکرین باشد، نیروی جرثقیل متحرک برای وظایف بالابری قابل مقایسه با تاورکرین است. با محورهای سنگین و قدرت هیدرولیکی فوق العاده، یک جرثقیل متحرک دارای قدرت مورد نیاز برای بالا بردن مواد سنگین به ارتفاع مشخص به صورت ایمن و کارآمد می باشد.جابجایی بارهای سنگین با یک جرثقیل متحرک به سادگی امکان پذیر است. این جرثقیل های قوی به نحوی طراحی شده اند تا بارهای سنگین را بارگیری کنند.

5. مشکلات کمتر

اگر یک مشکل در یک تاور کرین بوجود آید، زمان قابل توجهی برای انجام تعمیرات مورد نیاز لازم است. با یک جرثقیل متحرک، هر گونه مشکل مربوط به کامیون را می توان با تعویض کامیون برطرف نمود. درصورتی که کامیون دوم بتواند وزن جرثقیل را جابجا کند، این مورد را می توان با خیال راحت و کارآمد مدیریت کرد و انجام داد.

6. صرفه جویی در هزینه

یک جرثقیل متحرک همیشه راه حل ارزان تر از دو گزینه جرثقیل متحرک و تاور کرین است. ساخت یک تاورکرین از سطح زمین هزینه های زیادی از جمله هزینه ی نیروهای کاری را دارد. از سوی دیگر، یک جرثقیل متحرک زمان کمتری برای تنظیم لازم دارد و همین مورد هزینه ها را کاهش می دهد. راه اندازی یک تاور کرین زمان زیادی طول می کشد، بنابراین اگر شرکت ساخت و ساز شما برای زمان و تجهیزات و کارکنان  هزینه ای پرداخت می کند، بهتر است این موارد را در نظر داشته باشد و بر اساس آنها تصمیم بگیرد.

 


مقالات مشابه

 

جرثقیل چیست؟

 

انواع جرثقیل ها


تاور کرین چیست و چگونه کار می کند؟

 

قطعات و اجزای اصلی تاور کرین ها